Přihlásit se

Přihlašte se pomocí Facebooku

Nebo se přihlašte pomocí emailu

E-mail

Heslo

Chybné přihlášení!

Zapomenuté heslo

 Zavřít

Registrace nového uživatele

Zadejte údaje o hlavním kontaktu vašeho gymu.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů o gymu.

Zadejte hlavní údaje o kontaktu na vás.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů trenéra.

Uživatel s tímto e-mailem je již zaregistrován.
Zvolte si jiný e-mail.

Vyplňte všechny požadované údaje.

Heslo musí mít alespoň 5 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

 Přidat uživatele

Děkujeme za registraci!
Zkontrolujte svůj e-mail, kde naleznete pokyny k aktivaci svého účtu.

 Zavřít

Voucher zdarma

Pro získání voucheru je nutné se

 Zavřít

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj e-mail

 Odeslat

Odesláno. Zkontrolujte Vaši e-mailovou schránku

Další

Recenze - Amix Ecdysterones

Recenze - Amix Ecdysterones

Dnes se podíváme na shrnutí mé osobní zkušenosti s produktem Amix EcdySterones.

Nejprve se podíváme na složení a charakteristiku jednotlivých složek, nejedná se totiž jen o čisté ecdysterony, ale jsou doplněny ještě o další funkční složky.

Hlavní složkou, která propůjčila i název produktu, jsou ecdysterony. Konkrétně se jedná o 90% extrakt z rostliny Cyanotis Archnoidea.

Ecdysterony jsou často nazývány a prezentovány jako rostlinné steroidy. Nelekejte se slova steroid, nemusí se automaticky jednat o ve sportu známé anabolické steroidy. Přesněji se totiž jedná o steroly, což jsou přirozené steroidní alkoholy. Ecdysterony prošly řadou studií od dob svého objevení a nikdy nebyly prokázány vedlejší účinky, je tedy vhodný pro kohokoliv bez rozdílu pohlaví nebo věku.

Mezi hlavní pozitivní efekty ecdysteronů (ES) patří, což je asi hlavní důvod jeho zařazování v suplementačních plánech, nárůst aktivní svalové hmoty. To se děje vlivem hned několika mechanismů, které ES spouští. Zvyšují pozitivní dusíkovou bilanci, čímž je zrychlena schopnost zvětšování svalové hmoty. Více peptidů, které se dostanou do svalu = rychlejší nárůst hmoty. Z toho je patrné, že je nutný dostatečně vysoký přísun peptidů, tedy kvalitních bílkovin a aminokyselin v průběhu suplementace. Dále také ES zvyšují množství glykogenu ve svalech, důsledkem čehož se dosahuje větší vytrvalost (sval je schopen díky více palivu více pracovat) a opět díky schopnosti vykonat více práce je sval více stimulován k růstu.

Společně s tvrdým tréninkem s těžkými váhami, který sám o sobě podporuje vylučování anabolických hormonů, ecdysterony tento proces ještě podpoří. Více hormonů znamená opět pozitivní vliv na nárůst hmoty, ale také na zmiňovanou vytrvalost nebo na následnou regeneraci a úbytek tuku.

Za účinnou dávku se považuje množství 400-500mg. Ve 3 kapslích, což je doporučená dávka je 450mg ecdysteronů, je to tedy dávka dostatečná pro zmiňované efekty.

Jak jsem již zmiňoval na začátku, kromě ecdysteronů jsou obsaženy i další složky. Jsou to extrakt z divokých brambor, tedy Diosgenin ,který opět působí pozitivně (stejně jako ES) na produkci testosteronu. Extrakt z Macy, která patří do skupiny takzvaných superfoods. Tu jsme si představili samostnatně už v článku o superpotravinách, ale ve stručnosti má celkové povzbuzující účinky. Dále obsahuje extrakt Damiány. Ta patří také mezi superpotraviny a její účinky jsou energetizující, povzbuzující, euforizující i afrodisiakální. A nakonec je ještě toto spektrum doplněno o gamma oryzanol. Jedná se o rýžový olej. Ten zvyšuje výkonnost, náladu a opět podporuje produkci testosteronu, který je alfou a omegou růstu svalů.

Všechny jednotlivé složky díky jejich oblíbenosti a smysluplnosti je možné zakoupit jednotlivě v podobě sportovních suplementů, v Amix Ecdysterone jsou ale všechny společně pro zvýšení efektivity.

Teď ovšem k mé zkušenosti. Doporučené dávkování výrobcem jsou 3 kapsle před tréninkem a v netréninkový den, ráno se snídaní. Přesně tohoto návodu jsem se držel. Balení mi tedy vyšlo na doporučenou dobu užívání, tedy 4týdny, po které se doporučuje alespoň 2 týdenní pauza pro zvýšení citlivosti receptorů.

Vliv Ecdysteronu jsem pocítil především na výkonnosti. Síla mi šla nahoru u všech základních cviků. Silově na tom nejsem kdo ví jak, proto jsem ocenil každé kg navíc, které jsem byl schopný zvednout.

Nezkoušel jsem vyloženě maximálky, momentálně jsem v soutěžní přípravě a trénink mám jasně stanovený, zkoušet maximálky pro základní cviky už zkrátka není kdy. Nicméně i mimo základní cviky jsem se silově posunul. Dále a to je pro mě v současném období diety podstatnější jsem pocítil pozitivní vliv na regeneraci, trénuji stylem 4 tréninky za sebou + 1 den pauza a 2x denně cardio. Podmínku vysokého příjmu bílkovin mám více než splněnou, momentálně mám denně při váze 77kg kolem 240g bílkovin a to zhruba polovinu tvoří čistě aminokyseliny ve formě proteinu, instantních BCAA a amino tablet. Nemůžu tedy potvrdit, že bych na sobě pozoroval nárůst hmoty co do objemu, ale jednoznačně mi svaly přijdou jakoby hustší. Tradičně jsem se potýkal s problémem výskytu akné v prvním týdnu užívání, ale to jsem měl i při užívání jednotlivých složek samostatně a stejně tak třeba i u tribulusu a nebylo to v nijak hrozné intenzitě. Momentálně jsem ve zmiňované 2 týdenní pauze v užívání a poté zkusím Ecdysterone znovu, ale v jednou tak velkém množství, tedy 2x denně 3 kapsle a…uvidíme jestli se zvýší i efekt.

http://www.amix-nutrition.cz/ecdy-sterones.html

#PLAYHARD