Přihlásit se

Přihlašte se pomocí Facebooku

Nebo se přihlašte pomocí emailu

E-mail

Heslo

Chybné přihlášení!

Zapomenuté heslo

 Zavřít

Registrace nového uživatele

Zadejte údaje o hlavním kontaktu vašeho gymu.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů o gymu.

Zadejte hlavní údaje o kontaktu na vás.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů trenéra.

Uživatel s tímto e-mailem je již zaregistrován.
Zvolte si jiný e-mail.

Vyplňte všechny požadované údaje.

Heslo musí mít alespoň 5 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

 Přidat uživatele

Děkujeme za registraci!
Zkontrolujte svůj e-mail, kde naleznete pokyny k aktivaci svého účtu.

 Zavřít

Voucher zdarma

Pro získání voucheru je nutné se

 Zavřít

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj e-mail

 Odeslat

Odesláno. Zkontrolujte Vaši e-mailovou schránku

Hubnutí

15 potravin, při jejichž konzumaci do sebe nedostanete ani kalorii

15 potravin, při jejichž konzumaci do sebe nedostanete ani kalorii

Skutečně existují jídla s nula kaloriemi! I když ne tak doslova. Tyto potraviny mají tak mizivý počet kalorií, že i tím minimálním pohybem při jejich konzumaci je spálíte. Pointou tedy je, že po jejich snědení tělo nepřijme žádné nové kalorie. 

Celer
Není velkým překvapením, že zrovna tato kořenovitá zelenina neobsahuje velké množství kalorií. Vláknité složení celeru způsobuje, že v sobě udržuje pouze vodu, která není vůbec kalorická. Pokud si ho tedy neosmažíte na oleji, nebo neochutíte arašídovým máslem, není se čeho bát. 100 gramů celeru obsahuje pouze 16 kalorií.

Pomeranč

Pomeranče jsou známé hlavně pro svůj vysoký obsah vitamínu C. Mimo toho jsou také vhodné při dietách, protože obsah kalorií v těchto citrusech je minimální. Je jasné, že při konzumaci pomerannče každý z nás vynaloží jiné úsilí, ale i tak je obsah kalorií v pomerančích mizivý. Na 100g citrusů připadá pouze 47.

Zelí

Zelí patří mezi tu nejzdravější zeleninu vůbec. Působí preventivně proti bujení rakovinotvorných buněk a chrání nás před srdečními chorobami. Jako další plus si může zelí připsat i za to, že se v něm nachází pouze mizivý počet kalorií. Přesněji je to 25 kalorií na 100 gramů. Ovšem pokud si z něj neuděláte zelňačku s klobásou.

Chřest

Jestliže volíte chřest jako přílohu k jídlu, děláte dobře. Vysoký obsah vlákniny vám totiž dodá pocit sytosti a navíc nijak neohrozí proces hubnutí. Chutná skvěle nejen ve své syrové formě, ale připravený v páře, nebo lehce ogrilovaný. A co je na něm ještě pozitivního? Ve 100 gramech najdete pouze 20 kalorií! 

http://www.receptnazdravi.cz/wp-content/uploads/2011/12/cukrovka-recepty-ch%C5%99est-koktejl.jpg

Řepa

Řepa je skvělá v tom, že jí lze konzumovat snad v jakékoliv formě. Dobře chutná jak syrová, tak vařená v páře, grilovaná, nebo i jako čerstvě vymačkaný fresh. Navíc je velmi zdravá, obsahuje antioxydanty, které fungují jako ochránci našeho zdraví. Pravidelný příjem řepy uvítají naše játra, rakovinotvorné buňky si to se svým bujením možná rozmyslí a celkově regeneruje náš organismus. A to vše jen se 43 kaloriemi na 100 gramů!

 

Okurka

Okurka obsahuje velké množství vody, proto není překvapující její nízká kalorická hodnota. Můžete ji jíst téměř až k prasknutí, a přesto se to na váze dlouhodobě nepodepíše. Pokud ji zkombinujete s jinou nízkokalorickou zeleninou, smícháte do salátů, brzy se to skutečně pozitivně projeví na vaší figuře. Kolik že má tato zelenina kalorií? Pouze 16 na 100 gramů.

Citrón

Nebojte, pro to, abyste zhubla, se nemusíte zakousnout do čerstvého syrového citrónu. Ale je dobré vědět, že pokud si bez tohoto ovoce nedovedete představit pití vody, pojídání ryby, nebo ochucování salátu, tak že to vaše snahy zhubnout nijak neohrozí. Citrusové plody navíc obsahují antioxydanty, které čistí organismus a napomáhají celkovému zdraví. 100 gramů citrónu má v sobě jen 29 kalorií.

Květák

Květák patří na pomyslném žebříčku jídel s nízkým počtem kalorií k těm top. Ve 100 gramech najdete pouhých 25 kalorií! Tato zelenina je také velmi zdravá a prospěšná hlavně pro náš trávicí systém. Ovšem zapomeňte na smažený květák. Sice u jeho přípravy pár kalorií spálíte, ale při konzumaci smažené dobroty do jich do sebe dostanete mnohonásobně více.

 

Vodní meloun

I přes svoji sladkou chuť má meloun opravdu nízký počet kalorií. Můžete ho tedy zařadit do svého hubnoucího jídelníčku jako první záchranu při neukojitelných touhách po sladkém. Poděkují vám pak nejen chuťové buňky, ale i celý organismus, pro který slouží meloun jako ochránce. Počet kalorí se v něm pohybuje kolem 30 na 100 gramů.

 

Cuketa

Je dobrou zprávou, že právě cuketa je skutečně dietní zeleninou! Pro většinu lidí totiž představuje neodmyslitelnou součást stravy, ať už jde o grilování, nebo jako součást nějakého dušeného pokrmu. Je to skutečně univerzální potravina, kterou lze připravit na spoustu způsobů. A to má přitom pouze 17 kalorií na 100 gramů. 

 

Rajčata

Tato červená jablíčka patří mezi tu nejzdravější zeleninu. Mimo jiné se v nich nachází lykopen, který působí jako prevence proti rakovině. Nejvíce této léčivé látky se uvolňuje z rajčat při tepelném zpracování. A ve spojení s dalšími výše, či níže, uvedenými potravinami, dostanete chutnou zeleninovou pochoutku, která obsahuje minumum kalorií. Protože 100 gramů rajčat jich v sobě má pouze 17.

Grep

Grep je s dietami často spojován, protože jeho konzumace urychluje fukci metabolismu. Obsah kalorií v něm ale v této top patnáctce nepatří k těm nejnižším. Navíc ovoce je celkově mnohem více kaloričtější, než zelenina. I tak ale patří grep ke zdravým potravinám a kalorií v něm moc nenajde. Na 100 gramů jich připadá 42.

 

Jablko

Spousta vody, antioxydantů, vitamínů, minerálů a vlákniny. To vše a ještě něco navíc obsahují jablka. Je ale důležité to s nimi nepřehánět a jíst pouze omezené množství denně. Ideální jsou jako svačina mezi jídly, nebo alternativa sladkosti, když nás honí mlsná. Ve 100 gramech jablka je ale pouze 52 kalorií.

Cibule

Málokdo si dovede představit svůj jídelníček bez cibule. A ještě lepší je, že 100 gramů obsahuje pouze 40 kalorií! Ano, nelze jíst cibuli jako samotné jídlo, ovšem do nějakého zeleninového salátů, nebo vývaru, se velmi hodí a nic po ní nepřiberete.

Mrkev

Jíst mrkev pro lepší vzhled je sice skvělý důvod, ale není jediný, proč je tato oranžová pochoutka pro nás prospěšná. Jde totiž o potravinu s nízkým glykemickým indexem, takže pomáhá udržet správnou hladinu cukru ve vašem těle. A přitom ve 100 gramech je pouze 41 kalorií. 

Autor: maš