Přihlásit se

Přihlašte se pomocí Facebooku

Nebo se přihlašte pomocí emailu

E-mail

Heslo

Chybné přihlášení!

Zapomenuté heslo

 Zavřít

Registrace nového uživatele

Zadejte údaje o hlavním kontaktu vašeho gymu.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů o gymu.

Zadejte hlavní údaje o kontaktu na vás.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů trenéra.

Uživatel s tímto e-mailem je již zaregistrován.
Zvolte si jiný e-mail.

Vyplňte všechny požadované údaje.

Heslo musí mít alespoň 5 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

 Přidat uživatele

Děkujeme za registraci!
Zkontrolujte svůj e-mail, kde naleznete pokyny k aktivaci svého účtu.

 Zavřít

Voucher zdarma

Pro získání voucheru je nutné se

 Zavřít

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj e-mail

 Odeslat

Odesláno. Zkontrolujte Vaši e-mailovou schránku

Sportovní výživa

Co jsou to BCAA + recenze: BCAA New Generation liquid Amix

Co jsou to BCAA + recenze: BCAA New Generation liquid Amix

Co jsou to BCAA + recenze: BCAA New Generation liquid Amix

Dnes jsem si pro vás připravila krátký článek o BCAA a recenzi produktu BCAA New Generation liquid od společnosti Amix. Věřím, že se bude líbit ;)

Co jsou to BCAA
BCAA jsou větvené esenciální aminokyseliny L-leucin, L-isoleucin a L-valin, které tvoří přibližně 1/3 veškeré svalové hmoty. Tyto aminokyseliny jsou pro naše tělo nezbytné a je nutné je doplňovat stravou či doplňky stravy.

Proč BCAA zařadit do suplementačního plánu
Při tréninku se vyčerpává svalový glykogen. Po jeho vyčerpání působí BCAA jako zdroj energie a ochrana pro svaly. BCAA jsou, řekla bych, nezbytné např. v redukčních dietách, kdy je tělo nuceno při sníženém kalorickém příjmu stále pracovat pod vysokou zátěží. BCAA v této době působí jako palivo pro svaly a ty pak nejsou poškozovány.

Mezi další nesporné výhody zařazení BCAA patří také lepší regenerace, snížená tvorba kyseliny mléčné ve svalech v průběhu tréninku či jejich schopnost udržet po tréninku glutamin v krvi, čímž je posílená naše imunita a obrany schopnost.

BCAA na trhu můžeme najít v mnoha podobách - tekuté, v tabletách či sypané. Každý si tedy může vybrat formu, která mu vyhovuje nejlépe. Nejrychleji vstřebatelnou formou BCAA je tekutá forma liquid.
BCAA lze zařadit před, v průběhu i po tréninku, ráno na lačno nebo před spaním. V podstatě nikdy nemůžete šlápnout vedle :) Osobně BCAA suplementuji v průběhu tréninku.

BCAA New Generation liquid Amix 
Složení BCAA New Generation liquid Amix považuji za opravdu povedené. Jedná se o BCAA v poměru 2:1:1 ve volné formě. Kromě samotných BCAA obsahuje další aminokyseliny jako je např. L-Citrulin, Beta-Alanin či Vitamín B6.

Doporučená dávka 80 ml (40 ml před tréninkem, 40 ml po trénink) obsahuje:
čištěná voda, L-leucin 1600 mg, taurin 1000 mg, 
L-isoleucin 800 mg, L-valin 800 mg, L-citrulin Malát 800 mg, Beta-alanin (CarnoSyn®) 400 mg, 
N dimethylglycine HCl 200 mg, regulátor kyselosti: kyselina citronová, aroma, barviva: tartrazin (příchuť citrón-limetka), karoten, beta-apo-8´-carotenal, azorubín a brilantní modř (příchuť fruit punch), azorubín a brilantní modř (příchuť malina), žluť SY a košenila červená (příchuť růžová limonáda), Pyridoxin HCL 8 mg (vitamín B6 – 571 %*), konzervant: sorban draselný a benzoan sodný, sladidla: sukralosa, acesulfam-K.
*RHP - Referenční hodnota příjmu

Tato BCAA se vyrábějí ve 4 příchutích. Já jsem měla možnost ochutnat příchuť fruit punch. Tato příchuť je opravdu povedená a určitě zachutná všem, kteří mají rádi lehké ovocné příchuti.
Zkoušela jsem suplementaci jak před tréninkem, kdy jsem byla opravdu unavená, ale i přesto jsem odmakala trénink opravdu naplno. Tak také jsem je suplementovala v průběhu tréninku, kdy jsem BCAA přimíchala do láhve s vodou. Ovocná chuť je v průběhu tréninku příjemným zpestřením a není tak potřeba používat další "oslazovače" vody např. iontové nápoje apod. .
Za další výhodu tohoto suplementu považuji rychle vstřebatelnou formu liquid a také to, že je slazen sukralózou. Tím je vhodný i do přísných diet. Obsah sacharidů na 100 ml? Menší než 1 g.
V neposlední řadě bych vyzdvihla obsah dalších aminokyselin - již zmiňovaný L-Citrulin, který zlepšuje prokrvení svalů či Beta-Alanin přispívající k lepšímu fyzickému výkonu.

BCAA New Generation liquid od společnosti Amix ráda doporučuji všem sportovcům ! Určitě budete spokojeni ;)

Keep smile & train hard!