Přihlásit se

Přihlašte se pomocí Facebooku

Nebo se přihlašte pomocí emailu

E-mail

Heslo

Chybné přihlášení!

Zapomenuté heslo

 Zavřít

Registrace nového uživatele

Zadejte údaje o hlavním kontaktu vašeho gymu.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů o gymu.

Zadejte hlavní údaje o kontaktu na vás.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů trenéra.

Uživatel s tímto e-mailem je již zaregistrován.
Zvolte si jiný e-mail.

Vyplňte všechny požadované údaje.

Heslo musí mít alespoň 5 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

 Přidat uživatele

Děkujeme za registraci!
Zkontrolujte svůj e-mail, kde naleznete pokyny k aktivaci svého účtu.

 Zavřít

Voucher zdarma

Pro získání voucheru je nutné se

 Zavřít

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj e-mail

 Odeslat

Odesláno. Zkontrolujte Vaši e-mailovou schránku

Sportovní výživa

Recenze - Amix Whey Pro Elite 85

Recenze - Amix Whey Pro Elite 85

Nedávno se mi dostal do rukou protein od firmy Amix, konkrétně Whey Pro Elite85 na otestování a zrecenzování. V první řadě děkuji webu www.gyms.cz za jejich zájem. Sportovní doplňky výživy jsou dnes již téměř nezbytností a mě samotného baví zkoušet nové věci a za ty roky už jsem nasbíral opravdu hodně zkušeností co se doplňků týče.

Nejprve bych se zabýval proteinovými doplňky výživy všeobecně.

V kulturistice, ale zdaleka nejen v ní se jedná o takový naprostý základ. Pokud se někdo chystá si pořídit svůj první suplement, v drtivé většině případů se bude jednat právě o protein. Znáte to, bílkovin není „nikdy dost“.
Jak již název „doplněk výživy“ napovídá, jedná se, respektive by se mělo jednat o doplněk k pestrému a smysluplně poskládanému jídelníčku a to ať už nabíracího či redukčního. To znamená, že proteinový suplement je skvělý pomocník, ale je potřeba ho využívat tam kde má smysl. V závislosti na druhu proteinu bývá nejčastěji využívám ráno, po tréninku nebo před spaním. Já osobně momentálně dávám protein pouze po tréninku. Občas jím nahradím jídlo pokud nestíhám, ale nemělo by se to stát zvykem.

Existuje spousty druhů proteinů. CFM, WPC, izoláty, hydrolyzáty, kaseiny nebo vícesložkové proteiny poskládané z těchto v různých poměrech a je jen na vás, respektive na vašich požadavcích a na tom kdy a proč protein chcete zařadit a kolik do něho chcete investovat.

Whey ProElite 8

Jak již název napovídá, hlavní část tvoří bílkovina syrovátková. Celkový obsah proteinů ve 100g je 85g. Jedná se o protein vícesložkový . Hlavní část tvoří CFM proteinový izolát. CFM je zkratka pro způsob výroby – Cross Flow Microfiltration. Zjednodušeně jde o proces mikrofiltrace za pomocí keramických filtrů. To umožní oddělit co nejvíce kvalitních syrovátkových bílkovin od mléčného tuku, laktózy a dalších a je to asi nejrozšířenější způsob výroby. Tato metoda má své výhody a mezi hlavní patří zachování imunoglobinů (protilátek), biologicky aktivních proteinů při zachování maximální čistoty.

Další složkou je v dnešní době nazývaný „beef protein“ neboli hydrolyzát hovězího kolagenu. Často se setkávám s odporem, ale asi málokdo si uvědomuje, že naše svaly jsou z cca 30% tvořeny právě kolagenními bílkovinami. Stejně tak pro kosti a pro vstřebávání vápníku je kolagen nezbytný. A v tomto případě se jedná o peptidy kolagenu získané hydrolýzou.

 

Další složkou je opět filtrovaný syrovátkový protein, tentokrát za studena. Jedná se o moderní způsob filtrace a hlavní výhodou je zachování maximální přirozenosti pro trávení a vysoké biologické hodnoty výsledného proteinu.

 

A jako poslední složka je v proteinu hydrolyzát kaseinu. Opět jako tomu je vždy u hydrolyzátů se jedná o peptidy bílkoviny. Peptid bílkoviny je tvořen 2-99 molekulami aminokyselin, ne více a tedy se jedná o nejmenší možné částečky, které jsme schopni v případě bílkovin získat. Jsou to částečky tak malé, že volně procházejí žaludeční stěnou (nejsou tráveny) a jsou exportovány přímo do krve.

 

Tolik k samotnému složení bílkovin Whey Pro Elite 85 proteinu. Další důležité body co se složení týká, tedy alespoň pro mě jsou různá barviva a sladidla. Měl jsem možnost vyzkoušet příchuť lesní ovoce a konkrétně tato je barvena pouze extraktem z červené řepy, to je pro mě velké plus. Slazen je sukralózou (Splenda), což je pro mě také další plus. A jako poslední složka, kterou opět všeobecně u proteinových doplňků vítám jsou trávící enzymy (150mg/100g).

 

Ve většině recenzí je pro zvolení proteinu rozhodující chuť a rozpustnost. Díky informacím výše je asi zřejmé, že chuť ani rozpustnost by nemělo být hlavní kritérium pro volbu „správného“ proteinu.

 

Nicméně ačkoliv jsem spíše fanouškem čokoládových příchutí tak mi příchuť lesní ovoce parádně sedla. Protein je příjemně sladký a byla to výborná změna. Rozpustnost naprosto bez problémů a bez pěnění.

 

Dávkoval jsem 50g (2 odměrky) ihned po tréninku. Pokud si prostudujete důkladněji aminokyselinové spektrum, zjistíte, že dávkou 50g jsem do sebe po tréninku dostal parádních 10g BCAA a 8g glutaminu. Pokud tedy ujíždíte na vlně BCAA doplňků nebo dávkujete po tréninku glutamin, máte tímto proteinem vyřešeno vše v jednom, samozřejmě při současném příjmu i ostatních aminokyselin.

 

Za mě samozřejmě doporučuji, z hlediska složení a to ať bílkovinového nebo co se sladidel, barviv a enzymů týče tak i z pohledu chuti a rozpustnosti.

 

Doufám, že jsem vám zároveň pomohl trochu s tím na co se při výběru proteinu zaměřit a neřešit pouze chuť.

#PLAYHARD @OndrejPartyngl