Přihlásit se

Přihlašte se pomocí Facebooku

Nebo se přihlašte pomocí emailu

E-mail

Heslo

Chybné přihlášení!

Zapomenuté heslo

 Zavřít

Registrace nového uživatele

Zadejte údaje o hlavním kontaktu vašeho gymu.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů o gymu.

Zadejte hlavní údaje o kontaktu na vás.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů trenéra.

Uživatel s tímto e-mailem je již zaregistrován.
Zvolte si jiný e-mail.

Vyplňte všechny požadované údaje.

Heslo musí mít alespoň 5 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

 Přidat uživatele

Děkujeme za registraci!
Zkontrolujte svůj e-mail, kde naleznete pokyny k aktivaci svého účtu.

 Zavřít

Voucher zdarma

Pro získání voucheru je nutné se

 Zavřít

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj e-mail

 Odeslat

Odesláno. Zkontrolujte Vaši e-mailovou schránku

Sportovní výživa

Recenze - Leu-core Amix

Recenze - Leu-core Amix

Jestli existuje něco čeho „není nikdy dost“, jsou to právě aminokyseliny. A pokud to vezmeme konkrétněji, tak BCAA, neboli L-leucin, L-isoleucin a L-valin. A pokud půjdeme ještě více do hloubky, je to právě Leucin, který si zaslouží největší pozornost.

Na počátku BCAA doplňků výživy poměry jednotlivých aminokyselin nikdo neřešil a používalo se klasické 1:1:1 (Leucin:Isoleucin:Valin). Později se začali objevovat „revoluční“ BCAA a to v poměru 2:1:1 ve prospěch právě Leucinu. O další kousek později dokonce 4:1:1 až nakonec Amix přišel s Leu-corem, kde je poměr dokonce 8:1:1 ve prospěch Leucinu. Jak už bývá zvykem jsou BCAA tohoto poměru doplněna dalším spektrem účinných látek, ale o těch až později.

Proč právě Leucin?

Leucin, stejně jako jeho aminokyselinoví kolegové ze skupiny BCAA je esenciální aminokyselinou, to znamená, že si je tělo nedokáže samo vyrobit a je potřeba jejich suplementace. Leucin má samozřejmě velkou řadu funkcí v lidském organismu, ale mezi hlavní výhody jeho užívání ve sportu patří schopnost udržovat hladinu glukózy v krvi. A glukóza jak jistě víme slouží jako zdroj energie pro pracující svaly. Tím pádem chrání svalové bílkoviny před rozpadem a použitím jako zdroje energie a působí tedy anti katabolicky. Další velkou výhodou leucinu je, že kromě ochrany svalové hmoty, působí pozitivně na proteosyntézu, neboli vytváření nových bílkovin – růst svalů. Co se týče přeměny leucinu na glukózu, to se děje až při velké fyzické námaze, na řadu tedy přijde až po vyčerpání glykogenových zásob. Dalším velkým pozitivem je, že leucin podporuje produkci hormonů a to jak růstového hormonu tak třeba i inzulínu.

Ne, že by funkce isoleucinu nebo valinu byla nějak opovržení hodná, ale leucin zkrátka vede a jeho vyšší obsah v BCAA doplňcích je zcela opodstatněný. Proto se Leucin prodává i samostnatně, můžete tak pokud už třeba nějaké BCAA doplňky máte zvýšit konzumaci leucinu a doplňovat ho i v průběhu dne. Pokud chcete za svůj čas strávený v gymu co nejvíce vytěžit, suplementace leucinem je správná cesta.

Vraťme se ale zpět k Leu-coru. Jak už zaznělo, obsahuje BCAA spektrum 8:1:1 a je doplněn o další funkční látky jako L-citrulin, Beta alanin, kre-alkalyn a HMB.

L-citrulin je další ze skupiny aminokyselin. Zmírňuje únavu, odvádí z těla amoniak a zlepšuje prokrvení. Podobně jako třeba arginin skrze lepší prokrvení působí na lepší zásobení svalů. Odvod amoniaku z těla je taky velmi důležitý, zvlášť při velké fyzické zátěži. Vhodně je Leu-core o citrulin doplněn i z důvodu, že leucin a všeobecně BCAA jsou prekurzory glutaminu, který zvyšuje hladinu amoniaku, ale díky jeho dalším pozitivum má velký smysl ho do suplementace zařadit. Souhra citrulinu a BCAA tedy není náhodná.

Beta alanin – opět další aminokyselina. Pomáhá oddálit únavu, zintenzivnit výkon a stabilizuje pH svalu. Stabilizací pH oddaluje zakyselení, to je zodpovědné za potréninkovou bolest svalů. Kromě toho, že budete schopni trénovat déle, budete i dříve schopni výkon opakovat.

HMB – je to zkratka názvu hydroxy methyl butyrate a je to derivát aminokyseliny. Její účinky jsou anti katabolické. Nepůsobí tedy přímo na podporu tvorby svalů, ale především působí proti účinkům katabolického/stresového hormonu kortizolu. K rozpadu svalů neboli katabolismu dochází téměř neustále jinak by naše svaly neustále rostly a rostly a to i bez stimulace. Pokud si vybavujete obrázky neskutečně osvalených krav tak to je právě způsobeno zablokováním katabolických hormonů a procesů a nikoliv jak si spousta lidí myslí nějakými zázračnými anabolickými steroidy. HMB má tedy v podstatně mírnější formě podobný princip fungování.

Leu-core je tedy takové anti katabolické a zároveň anabolické (svalový růst podporující) combo. Dávkování jsem dával 1 odměrku před tréninkem společně s Cellzoomem a v průběhu tréninku další odměrku doplněnou o dalších 15g čistých BCAA.

Regeneraci jsem nikdy neměl lepší. Celkové únavě organismu vícefázovými tréninky to sice nepomohlo, ale svalová regenerace byla o level jinde. Regenerace s Leu-corem a bez něho je zkrátka znatelně jiná!

Pokud chcete efektivně suplementovat před a v průběhu tréninku – volte LEU-CORE!

 #PLAYHARD