Přihlásit se

Přihlašte se pomocí Facebooku

Nebo se přihlašte pomocí emailu

E-mail

Heslo

Chybné přihlášení!

Zapomenuté heslo

 Zavřít

Registrace nového uživatele

Zadejte údaje o hlavním kontaktu vašeho gymu.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů o gymu.

Zadejte hlavní údaje o kontaktu na vás.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů trenéra.

Uživatel s tímto e-mailem je již zaregistrován.
Zvolte si jiný e-mail.

Vyplňte všechny požadované údaje.

Heslo musí mít alespoň 5 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

 Přidat uživatele

Děkujeme za registraci!
Zkontrolujte svůj e-mail, kde naleznete pokyny k aktivaci svého účtu.

 Zavřít

Voucher zdarma

Pro získání voucheru je nutné se

 Zavřít

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj e-mail

 Odeslat

Odesláno. Zkontrolujte Vaši e-mailovou schránku

Události

5 nových fitness trendů pro léto 2015

5 nových fitness trendů pro léto 2015

Módní trendy se objevují ve všem a časy, kdy byly prakticky jen tři sporty, a to běh, zápas a přejídání se do bezvědomí na nekonečných hostinách jsou pryč. Vznikají nám sporty, jejichž názvy znějí spíše jako pojmenování mimozemské invaze a nový na nich mnohdy je právě jen ten název. Ale uznejme, že „spinning“ zní lépe než „jezdit na rotopedu a občas zrychlit, když na vás někdo zaječí“. Minulému roku ve smyslu trendů jednoznačně dominoval crossfit. Co je trendy letos?

Kardio tennis

Hybridní seance, kde se pod modrým nasvícením zavřete s trenérem a začíná to připomínat nějakou sportovní sektu, jsou velice populární. Po úspěchu spinningu a boxercise přichází další taková libůstka, tentokrát ovšem outdoorová. Jde o kardio tennis. Spočívá to v tom, že se používají drily, techniky a pohyby z tenisu a tyto jsou zakomponovány do intenzivní kardio jednotky provozované na kurtu na hudbu. Výsledkem je, že spálíte více kalorií, než kdybyste třeba „jen“ hráli tenis s kamarádem.

Dělej to s Beyoncé!

Nejde ani tak o kondiční stalking limuzín celebrit s cílem se s nimi vyspat, nýbrž o taneční kurzy inspirované tanečními pohyby z hudebních klipů, speciálně frčí hříšné vrtipohyby z klipů k písním jako Crazy in Love či z kusu od Britney Spears I'm a Slave 4 U. Je to dobré kardio, je to zábava, takže si ani neuvědomujete, že cvičíte, hraje hudba a když si nevykloubíte kyčel možná dostanete i pamlsek.

Fitocracy a fitness sociální sítě

Technologie ve sportu je stále trendy. Měření všech různých parametrů je stále v kurzu a i celkem šikovné. Letí aplikace do chytrých telefonů (ano, dnes jsou nejvíc chytré telefony – v Terminátorovi to řikali!), které fungují jako osobní trenér. Hitem je appka Fitocracy, která funguje jako trenér, záznamník cvičení, ale i jako sociální síť, kdy umožňuje komunikovat, komentovat a sledovat i ostatní cvičence a poměřovat se s nimi v běhu, skateboardingu nebo třeba cyklistice a vzájemně se motivovat. Pak tu máme programy pro iPady jako třeba BitGym, které před vás promítají interaktivní trasy a krajiny z celého světa a v nich pak můžete běhat (jenom jako – teleport to nemá).

Trénink s vlastní vahou – zn. INTENSE

Kalistenika, tedy základní cviky jako kliky, dřepy, výpady nebo burpee, jsou ve fitness šatníku jako ona nadčasová černá v šatních skříních skutečných. Cvičení s vlastní vahou je oblíbené kvůli své velké náročnosti a komplexnosti, kdy zapojuje vždy více partií těla, které vám pak funguje jako celek a nedochází ke stavům, kdy máte hezké bicepsy, ale bolesti zad jako blázen. Cvičení s vlastní vahou je také tak levné až je zadarmo a poskytuje vám úplnou svobodu. Takže hurá ven na karimatky! Trendem jsou intenzivní tréninky s minimálními pauzami, kdy se totálně zničíte třeba během dvaceti minut. Dá se to dělat třeba i s krátkými sprinty.

Vrací se tuky

A kde byly? No jako zakázané. Stále jsou pro vysekanou postavu doporučovány stravovací návyky založené na sníženém příjmu sacharidů, zato tukům už se zase více fandí. Zklamu vás ale v tom, že se tím nemyslí, že celé léto proležíte na matračce v bazénu s ústy slastně naplněnými slaninou. Jako zdroje těch „správných“ tuků vystupují hlavně vejce, avokádo, olivový olej a tučnější ryby jako makrela nebo losos.

Text: Nikola Šubrtová, Foto: Classsw.co.uk, Play.google.com, Hellawella.com, Pixsharks.com