Přihlásit se

Přihlašte se pomocí Facebooku

Nebo se přihlašte pomocí emailu

E-mail

Heslo

Chybné přihlášení!

Zapomenuté heslo

 Zavřít

Registrace nového uživatele

Zadejte údaje o hlavním kontaktu vašeho gymu.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů o gymu.

Zadejte hlavní údaje o kontaktu na vás.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů trenéra.

Uživatel s tímto e-mailem je již zaregistrován.
Zvolte si jiný e-mail.

Vyplňte všechny požadované údaje.

Heslo musí mít alespoň 5 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

 Přidat uživatele

Děkujeme za registraci!
Zkontrolujte svůj e-mail, kde naleznete pokyny k aktivaci svého účtu.

 Zavřít

Voucher zdarma

Pro získání voucheru je nutné se

 Zavřít

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj e-mail

 Odeslat

Odesláno. Zkontrolujte Vaši e-mailovou schránku

Hubnutí

Jak hubnout zdravým způsobem

Jak hubnout zdravým způsobem

Nejzdravějším způsobem jak zhubnout rozhodně není nárazové každodenní cvičení nebo držení přísných diet. Naše tělo preferuje pozvolné změny spojené s úpravou jídelníčku a životosprávy ve formě cvičení. Například, někdo kdo již několik let nesportoval, by rozhodně neměl trávit hodiny ve fitness, anebo denně naběhat několik kilometrů.

Nejenže se díky fyzickým obtížím spojenými s nárazovým sportovním výkonem bude cítit demotivován, ale s velkou pravděpodobností si i ublíží a nedosáhne tak žádaného výsledku. To stejné platí i pro Vás, když začnete držet takzvanou „hladovku“. Diety, které se zaměřují na striktní omezení přísunu kalorií a předepsaný seznam jídel, které můžete konzumovat, velmi často vedou k nedostatečnému přísunu živin a vitamínů, které Vaše tělo potřebuje pro každodenní správné fungování a pevné zdraví.

Spotřeba energie a hubnutí

Naše tělo využívá jídlo jako hlavní zdroj energie. Veškerou nadbytečnou energii z jídla, které naše tělo nedokáže využít, ukládá ve formě tuku. V praxi to znamená, že pokud konzumujete více jídla, než vaše tělo dokáže spotřebovat na veškeré denní aktivity a fungování organismu, přiberete na váze.

Abyste zhubnuli a snížili svoji váhu, musíte přimět Vaše tělo k využití energie z již uloženého tuku. Proto nejefektivnější způsob, jak zhubnout, je částečně snížit kalorický příjem a zvýšit každodenní výdej energie.

Měňte svůj životní styl postupně

Každá drobná změna, kterou zavedete, se počítá a bude mít efekt na Vaše hubnutí. Jako příklad si vezměte obyčejnou sladkou sušenku. Když si dopřejete 1 sušenku navíc týdně, tak můžete přibrat až 2 kilogramy tuku ročně. Stačí si sušenku nedopřát a stejné množství tuku za rok zhubnete.

U drobných postupných změn je také větší pravděpodobnost, že se jich budete dlouhodobě držet, než u striktních diet, které Vám předepisují, jaká jídla smíte a nesmíte konzumovat.

O hubnutí byste měli spíše přemýšlet z pohledu dlouhodobé změny stravování a životosprávy, než jako o nárazovém držení diety, kdy se požadovaný výsledek dá jen velmi zřídka udržet.

Začněte více sportovat

Když začnete sportovat a zvýšíte svůj denní výdej energie při zachování stávajícího příjmu kalorií, tak zcela jistě zhubnete.

Nemusíte hned začít chodit do fitness center, postačí i lehké cvičení ve formě každodenní procházky po dobu 20 minut. Každá aktivita navíc oproti Vašemu běžnému dennímu režimu se počítá a spaluje kalorie stejně jako tuk, ale je potřeba dodržovat pravidelnost.

Existuje řada možností, jak můžete zvýšit svůj denní výdej energie a zlepšit kondici – týmové sporty, míčové sporty, aerobic, běhání, plávání nebo cyklistika – to vše Vám pomůže shodit přebytečný tuk a cítit se zdravěji.

Zaměřte se na aktivity, které můžete jednoduše zabudovat do své každodenní rutiny a jsou pro Vás lehce zajistitelné z pohledu místa a nákladů.

Více choďte a méně využívejte auto nebo hromadnou dopravu

Choďte po schodech místo jízdy výtahem

Využijte televizních reklam ke cvičení

Snižte svůj příjem kalorií

Jestliže máte nadváhu nebo jste obézní, musíte změnit svoje stávající stravovací návyky, pokud opravdu chcete zhubnout.

Nelze zhubnout, když budete konzumovat velké množství jídla, sladkostí nebo dortů a Váš kalorický příjem bude vyšší než výdej. Zaměřte se na limitování sladkostí a zavedení menších porcí jídla, které budete konzumovat v průběhu celého dne. Dosáhnete tím tak snížení celkového kalorického příjmu.

Pokud se Vám podaří snížit kalorický příjem o 300 až 500 kalorií denně, měli byste shodit 1-2 kilogramy týdně.

Nejvyšší obsah kalorií je v samotném tuku, a proto nejjednodušším způsobem, jak můžete snížit svůj kalorický příjem, je obměna tučných jídel za zeleninu, ovoce nebo například celozrnné pečivo.

Níže naleznete další doporučení, které Vám pomohou snížit kalorický příjem:

Nahraďte sladké ochucené nápoje za vodu

Vyměňte plnotučné mléko za odtučněné nebo polotučné

Nedávejte si mléko do kávy nebo čaje

Začněte konzumovat menší porce jídel

Výrazně omezte příjem sladkostí

Snižte příjem alkoholu

Nejdůležitější je zachování pravidelné konzumace jídla, protože nepravidelná konzumace vede k narušení Vašeho metabolismu, což má za následek omezení možností Vašeho hubnutí.

Buďte trpěliví a vydržte

Může to trvat 1 až 2 týdny, než zpozorujete nějaké výrazné změny, ale ony se projeví. Již zhruba po měsíci dodržování správné životosprávy, sníženého příjmu kalorií a zvýšené sportovní aktivity, bude Vaše úsilí viditelné na volnějším oblečení.

Udržte si motivaci a odhodlání je jedním z nejsložitějších aspektů hubnutí. Držte se svého plánu zhubnout a postupně upravujte svůj jídelníček a sportovní aktivity dle dosažených výsledků.