Přihlásit se

Přihlašte se pomocí Facebooku

Nebo se přihlašte pomocí emailu

E-mail

Heslo

Chybné přihlášení!

Zapomenuté heslo

 Zavřít

Registrace nového uživatele

Zadejte údaje o hlavním kontaktu vašeho gymu.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů o gymu.

Zadejte hlavní údaje o kontaktu na vás.
Po potvrzení registrace odkazem, který dorazí na zadaný email budete moci pokračovat k zadání detailů trenéra.

Uživatel s tímto e-mailem je již zaregistrován.
Zvolte si jiný e-mail.

Vyplňte všechny požadované údaje.

Heslo musí mít alespoň 5 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

 Přidat uživatele

Děkujeme za registraci!
Zkontrolujte svůj e-mail, kde naleznete pokyny k aktivaci svého účtu.

 Zavřít

Voucher zdarma

Pro získání voucheru je nutné se

 Zavřít

Zapomenuté heslo

Vyplňte svůj e-mail

 Odeslat

Odesláno. Zkontrolujte Vaši e-mailovou schránku

Trénink

4 tipy, jak odmakat trénink naplno!

4 tipy, jak odmakat trénink naplno!

Myslím si, že každý z nás má neoblíbené cviky - ať už jsou to výpady, bicepsové zdvihy či tlaky na ramena. No a pak taky nastává situace, že některé počty opakování jsou pro nás prostě "moc". Pro někoho je to 12 opakování, pro jiného 16. Hranice je individuální, ale oba tyto fakty mají jedno společné - netěšíme se na to! Proč? Protože nás to nebaví! Jak to tedy překonat? Ideální je sparing, který nás popostrčí, když už nemůžeme nebo nechceme :) Ne každý však trénuje se sparingem, ale i tak se to dá zvládnout ;)

Osobně si myslím, že neexistují cviky, které by nás měly nebo neměly bavit. (Téměř) všechny mají svůj důvod proč je cvičit a je to "jen o hlavě" :) O našem přemýšlení nad jednotlivými cviky a postoji k nim ;) Ráda bych se tedy s vámi podělila o pár tipů, jak přemýšlím já, když takovéto neoblíbené cviky či počty opakování přijdou :)

1. myslete pozitivně
Opravdu vám nepomůže netěšit se na trénink jen proto, že obsahuje výpady, dřepy, předkopáváni apod. Myslete pozitivně a na trénink se těšte. Představujte si, jaké výsledky vám dřepy, výpady či jiné cviky přinesou a buďte rádi, že si je můžete v daném tréninku odcvičit ;)

2. nemyslete dopředu
Jak odmakat celý trénink opravdu naplno? Nemyslete na to, jaký další cvik vás čeká. Odjeďte si každý cvik, každou sérii s maximální možnou váhou. Přístup "dám si teď menší zátěž, protože mě pak čeká .... " vám opravdu nepomůže posunout se dále ;)

3. rozdělte si počty opakování "v hlavě"
Počty opakování - kámen úrazu i pro mě :D Hodně individuální záležitost. Pro mě osobně je kritický počet 16 (zvláště u výpadů, kdy jedu 16 opakování na každou nohu). Jak to tedy překonat? Jednoduše si počty v hlavě rozdělit. Zase záleží, jak vám to bude vyhovovat. Mě u některých cviků vyhoje počítat 4x4, u některých počítám 10+6. A hned se mi to zvládá lépe ;)

4. pusťte si do sluchátek motivační hudbu
Právě hudba je to, co vás může (kromě předtréninkovek) pořádně nakopnout :) Stáhněte si do přehrávače či mobilu motivační pecky (ať už zahraniční či české) a makejte! Sluchátka vás také "odříznou" od zbytku fitka a vy se tak můžete soustředit jen sebe a trénink!

Jak zvládáte náročnější tréninky vy? ;)